Cuma, Ocak 07, 2011

EGO Partisi

Biraz mahçup, biraz örselenmiş ruhlarımız, gözüne ışık tutulmuş tavşanlar kadar ürkek ve sessiz bakışıyoruz. Delikanlı gibi “benim tarzım bu” diyecek olmadığı gibi bunu yiyecek delikanlı da yok aramızda, o nedenle genel bir kabulleniş ve sükunet hakim.

Gözler hızla ve çaktırmadan sıradakileri tarıyor, tanıdık var mı acaba?

Saat 22:00 Yer:  EGO Maltepe,  gazı bitmiş kalabalık bir grupla  eşofman altı makosen partisindeyiz. Hemen alır çıkarım canım, arabayla önüne kadar gidiyorum zaten hatası  ile şu an,  magazincilere makyajsız yakalanmış Ajda sendromu yaşıyoruz.

Artık kabulleniş ve kendimi ikna dönemindeyim. Bunu moda diye giyen adam var memlekette. Sahi var mı? Hala önümde 50 kişi var. Arkamdaki telefonla konuşuyor, eğer gaz tamamen bitmemişse beklemesinmiş, çok sıra varmış, bir de zaten burası kıro dolu dese dalacağım. Bu gecelik idare edermiymiş, partiyi erken terketti şanslı piç. Zaten kılık kıyafeti de bu partiye uygun değildi,  defolsun gitsin bizden olmayanlar. İnsanoğlu içinde bulunduğu gruba ne de çabuk uyum sağlıyor değil mi? Hayatta kalmak buna deniyor işte.

Önümdeki sıra azalıyor, arkamdaki uzuyor, içimi sevinç kapladı bir an. Tam bir ders niteliğinde bu gece. Aslında ne de küçük şeylerle mutlu olabiliyoruz. Buradan eşofman altı makosenli bir bilge olarak ayrılacağım.

Bunca adama, “olm gecenin yarısı EGO Maltepe binasına eşofmanları giyip altına makosenleri çekip geliyoruz çok eğlenceli olacak desek” bu katılımı sağlayabilir miydik şüphem var.

Son 2 kişi, sıra bende kasadakini gözümle onaylıyorum. Kapıya doğru koşar adımlarla giderken partiye biraz geç kalmış ancak kılık kıyafeti uygun bir eşofman altı makosenli kapıdan hızla giriyor. Gözlerimiz teğet geçiyor. Ben kaçarak uzaklaşırken parti onun için yeni başlıyor. 

Bidaha böyle çıkanı...

2 yorum:

Biyolojik anne dedi ki...

Bu hikayeye bayılıyorum:)

napikowann dedi ki...

Fear Of Darkness,
bence sen "benim ki si çarşı kalabalığında ki yalnızlık" söyleminde olduğu şekliyle kalmaya devam et.
Hatta İzmir e git balık tutarken :) beni de çağır geleyim, ustaları özendiren bir sofra kuralım yalnızlar koyunda :)
Senin kadar yetenekli değilim, olmadım, olmak da istemem :)
Sen varken bana düşmez ama özetle söylemek gerekirse yazı süper olmuş, ancak mevcut durum bu kadar güzel betimelenebilirdi. :)
Yüreğine sağlık,
Napikowann dan sevgilerle...